Különbség a vízálló laminált padlók között
Manapság egyre elterjedtebbek a vízálló laminált padlók. Több érv is szól emellett a padló mellett. De mai cikkünknek nem az a célja, hogy az előnyöket bemutassa, hanem, hogy olvasóinkat megismertessük a különböző gyártók vízálló padlóival.
Vízálló padló gyártók
Leírásunkban 3 különböző laminált padlót fogunk bemutatni, és a cikk végére érve biztos lehet benne, hogy a legtöbb kérdés megválaszolásra kerül. Ha mégsem, szívesen állunk rendelkezésére.
EGGER vízálló laminált padló
Az Egger gyár Aqua+ névvel látta le a padlót, amit víztaszító anyaggal vontak be. Ez a padló faőrleményből készült, melyre nyugodtan kiléphetünk vizes lábbal, vagy lecsöpögtethetjük mosogatás közben a vizet, de azt kell mondanunk, hogy jobb, ha minél hamarabb feltöröljük. Ugyanis ennek a padlónak az anyaga nem vízálló 100%-ban, ennek ellenére jó választás a vizes helyiségekbe, hiszen nem az a célunk a vízálló padlóval, hogy eláztassuk, hanem csupán annyi, hogy a mindennapokban használjuk azt.
Haro vízálló padló
A Haro gyár sem kívánt lemaradni az újdonságok terén, ezért természetesen ő is előrukkolt a vízálló laminált padlójával. Alapanyagát tekintve víztaszító réteggel ellátott fa. Bátran használhatja fürdőszobában, konyhában, de még előszobában is. Arra természetesen itt is ügyelni kell, hogy ne hagyjuk a padlón tocsogni a vizet. Azt töröljük fel, és hagyjuk megszáradni.
AquaStep vízálló laminált padló
A padlónak köszönhetően többé nem kérdés, a fa és a víz összeférhetetlensége. A padló 1005-ig olyan anyagból készült, ami, ha vízzel érintkezik nem fog repedezni, felpúposodni, vagy bármilyen más formában eldeformálódni. Igazán kiemelkedő tulajdonságokkal bír. Korábban említettük, hogy ne áztassuk el a helyiséget vízzel, vagy ha így is teszünk, mihamarabb töröljük fel. Nos, ez az AquaStep esetében másképp fest. Ez a padló "bírja a gyűrődést". Ha kilocsolna egy vödör vizet, és addig otthagyná, amíg az el nem párolog, akkor sem esne semmi baja a laminált padlónak.