Weboldalunk böngészésével Ön hozzájárul, hogy eszközén cookie-kat tároljunk. További információért látogasson el adatvédelmi nyilatkozatunk oldalára.

OK

5 profi tipp a vinyl padló ápolásához és karbantartásához

Eljött a sáros, latyakos idő, ilyenkor már a padló takarítására, ápolására is több figyelem kerül. Belépünk sáros cipőinkkel, tappancsokkal és már jöhet is a felmosás. Szerencsénk van, ha vinyl padlót választottunk – ezek ugyanis rendkívül ellenállóak, ám mint bármely más padló típus, törődést igényelnek. Hogyan ápoljuk, s tartsuk karban a vinyl padlót, hogy az hosszú éveken át megőrizhesse szépségét, fényét, ragyogását?

Erre a kérdésre igyekszünk válaszolni most 6 pontban bemutatva, hogy mi is a legjobb a vinyl padlók szempontjából. Vannak ugyanis általános, illetve gyártó-specikfikus trükkök, lehetőségek. Például, ha Designflooring padlót választottunk, szerencsések lehetünk, mert többféle tisztítási, ápolási szaktanácsot, javaslatot és terméktippet kapunk magáról a gyártótól. De nézzük mindezt kicsit részletesebben…

 

1. Nedves padlóra különösen ügyeljünk…

Már csak a biztonságunk és a balesetveszély elkerülése miatt is! Nedves állapotban minden padló csúszóssá válik, így takarításkor, felmosáskor gondosan járjunk el, hagyjuk teljesen megszáradni a padló felületét, mielőtt használatba vennénk azt. Ha nedves az időjárás, érdemes a víz berohadása ellen egy lábtörlőt elhelyezni, mely legalább két lépés széles legyen, hogy a földtől, homoktól karcoló anyagoktól melyeket a cipőnk talpén beviszünk – védeni tudja a padlót.

(FOTÓ: DESIGNFLOORING)


2. Nem mindegy, mivel takarítunk!

Vinyl padló esetén lehetőleg kerüljük az aeroszolos és a szilikon alapú termékek használatát. De akkor mégis mit ajánl a gyártó? Először is partvissal vagy nyeles portörlővel portalanítsuk a padlót, majd hígítsuk fel az előírás szerint a Designflooring Clean tisztítószert. Az oldatot egy tiszta, nyeles felmosóval bőségesen vigyük fel a teljes padló felületére, majd egy enyhén nedves felmosóval itassuk fel a többletet, végül hagyjuk megszáradni teljesen a padlót, felmosónkat pedig alaposan, tiszta vízzel öblítsük ki. A Designflooring Clean-t nagy felületeken illetve makacs szennyeződések esetén tisztítógépekkel is alkalmazhatjuk. 
 

3. Legyünk elővigyázatosak, lehetőleg ne karcoljunk a padlót!

Minden padlótípusnak megvan a maga ellensége, a vinyl padlókon például a gumi maradandó nyomot hagy hátra, ezért a gumi aljú szőnyegek, bútorlábak, gumikeréken gördülő székek használata nem javasolt oda, ahová vinyl padlót telepítettünk. Ügyeljünk a megfelelő porszívó választásra is: a széles élek, ab kiálló szerkezeti elemek szintén felsérthetik a padlót, ahogyan a homokszemcsék és minden karcolást előidéző anyag, felület. 

(FOTÓ: DESIGNFLOORING)


4. Mit tegyünk, ha mégis megtörtént a baj? 

Azaz, karcolások jelentek meg a vinyl padló felületén…

Akkor a gyártó a Designflooring Remove, illetve a Designflooring Refresh nevű termékeit ajánlja, ezekkel remekül kozmetikázhatjuk a padló fényét, hibáit, a kisebb sérüléseket. Sokat korrigálhatunk velük a padló általános küllemén is, sokkal frissebbé, újszerűbbé válik majd a lekezelt felület. 

A Designflooring Remove nevű folyadékot a dobozon lévő utasítás szerint keverjük be, hígítsuk az előírásnak megfelelően. 

Ha takarítógépben alkalmazzuk, akkor öntsük a felmosó gép tartályába, majd haladjunk át vele a padlón, a felmosó gépre szerelt piros felmosó lappal, a széleken illetve a padló nehezen elérhető részein pedig a fehér felmosó lappal fejezzük be a műveletet. Végezetül a padlót mossuk fel a fehér felmosó lappal, a maradék anyagot pedig távolítsuk el egy nyeles felmosóval.

(FOTÓ: DESIGNFLOORING)

Amennyiben hagyományos, nyeles felmosóval dolgozunk, akkor egyszerre legfeljebb egy 5x5 méteres felületre vigyük fel az oldatot, majd hagyjuk fenn a padlón 10 percig, de ne teljes száradásig. A maradékot itt is távolítsuk el egy tiszta felmosóval, majd öblítsük át a padlót tiszta vízzel és töröljük szárazra. Szárazon még egyszer ellenőrizzük, és győződjünk meg róla, hogy az összes anyagot sikeresen eltávolítottuk. 
 

5. Frissítsük fel padlónkat szakszerűen, a Designflooring Refresh-el!

Fontos, hogy amikor ehhez a munkához hozzákezdünk, kerüljük a huzatot, az erős napfényt, és a padlófűtést is érdemes kikapcsolni arra az időre. Az előbb bemutatott Remove anyaggal ellentétben ezt a szert hígítatlanul, egy nedves, de szöszmentes felmosóval csíkokban vigyük fel a padlóra, lehetőleg ablakkal (fényforrással) párhuzamosan. Majd 30 perc száradási idő után vigyük fel az előzővel ellentétes, merőleges irányban a második réteget, a felmosót pedig jó bő vízzel mossuk ki. Hagyjuk a padlót száradni minimum 6 órán át, de még jobb, ha egész éjszaka száradhat. 

Reggel pedig csodaszép, felfrissült, ragyogó vinyl padló vár bennünket, harcra készen a további használatra. Ugye milyen egyszerű?

Szeretne további, hasznos, gyakorlati tanácsokat már meglévő padlójához? Vagy éppen új padló telepítésén gondolkodik? Akkor látogasson el az IBDesign bemutatótermébe, fedezze fel az Önnek leginkább tetsző anyagokat, megoldásokat!
Tartalomhoz tartozó címkék: magazin vinyl vizallo-padlo

Vissza a tetejére
+36 30 466 1513

Varga Erika