Weboldalunk böngészésével Ön hozzájárul, hogy eszközén cookie-kat tároljunk. További információért látogasson el adatvédelmi nyilatkozatunk oldalára.

OK

Ezek a szempontok jelentősen befolyásolják majd a szoba látványát!

3 dolog, melyet érdemes átgondolnunk a laminált padló kiválasztása előtt…

Padlót választani amilyen könnyűnek tűnik, lehet épp olyan bonyolult is. A technikai paraméterek, kopásállóság, felület, telepítési kérdések mellett nagyon lényeges szempont a padló kinézete, stílusa – mely majd otthonunk egyik legfőbb jellemzője lesz, és alapjaiban határozza majd meg a lakás hangulatát…

 

Gondoljunk csak bele – egy napsütéses lakásban egy sötétebb szürke laminált padló remekül ellensúlyozza a túlontúl világos színeket, ám ha ugyanezt egy földszinti, alaptermészetében is már eleve sötétebb, esetleg kisebb lakásba telepítenénk, akkor máris mennyivel sötétebb, komorabb lenne az összhatás…

A padló ráadásul egy olyan dolog a lakásban pont, amit nem cserélünk évente, de még talán 5 évente sem – a mai, neves laminált padló és parketta gyárak már akár 15-20 éves garanciát is adnak egy-egy termékükre.

Fontos tehát, hogy minden esetben olyan árnyalat, szín, minta mellett tegyük le a voksunkat, melyet nem ununk meg egyhamar.

Nézzük meg, melyek a legfontosabb szempontok, amiket laminált padló választása előtt mindenképpen érdemes alaposan átgondolnunk.

1. Benapozottság és irányok

Minden esetben mérjük fel ilyen értelemben is otthonunk, és a benne lévő, laminált padlóval majd burkolni kívánt helyiségek fekvését, irányát, adottságait!  Egy gyönyörű árnyalat, padló szín szinte minden esetben jól mutat az üzletben, a kiállítóteremben – azonban otthonunkban már korántse biztos! Mivel a laminált padlók ma már számtalan mintázattal, ezerféle árnyalatban készülnek, - így a végeredmény, vagyis otthonunk végső hangulata, mely nagymértékben függ a padló és a falak színétől, textúrájától – csakis rajtunk múlik!

A hagyományos fa erezetes mintákon túl akár a különböző kövek, sőt a papír vagy a textilek mintáit is megjeleníthetjük nem csak a padlón, de ugyanúgy a falakon.

Az egyedi stíluson és személyes elképzelésünkön túl azonban nagyon lényeges, hogy otthonunk, szobáink benapozottságát jó alaposan szemügyre vegyük. Ha szépen besüt a nap, és esetleg még tágasabb is a helyiség, nyugodtabban válogassunk a markáns, sötétebb árnyalatok közül, ám ha kisebb, esetleg északi fekvésű a nappali vagy a háló, akkor inkább a világos, lehetőleg egybefüggő, nem osztott padló formátumokból válogassunk. Érdemes figyelembe vennünk az ablakok, illetve az ajtók elhelyezkedését is, hiszen többnyire hosszanti irányban, ezek irányához alkalmazkodva szokták a lapokat fektetni.

2. Variálhatóság

A variálhatóság már mindenképpen egy olyan dolog, mely a mi személyes ízlésünkön múlik, és persze lényeges az, hogy mennyire vagyunk biztosak magunkban és döntéseinkben.

Ha biztos döntéseket vagyunk képesek meghozni, és afelől sincs kétségünk, hogy évekig elégedettek maradunk az eredménnyel – akkor bátrabban választhatunk egy-egy merészebb színt, árnyalatot.

Ám ha szeszélyesebbek vagyunk, és szívesen rendezzük át időről időre a lakást, vagy nem tervezünk hosszú távon itt maradni, és idővel eladni szeretnénk a jelenlegi otthont, akkor inkább a semlegesebb tónusokból, a letisztultabb, hagyományosabb mintázatok közül válasszunk, amely később, egy esetleges másik stílushoz, berendezéshez is jól illik majd…

3. Tér-érzet

Nem csak a sötét és világos, fényes, illetve matt felületek - vagy a különböző minták és azok nagyosága is képes kisebb, de akár nagyobb mértékben is megváltoztatni a tér érzet optikailag. Biztosan Ön is olvasta, hallotta már, hogy a míg a világosabb, fényesebb, egynemű felületekkel tágabbnak, addig a sötétebb, matt vagy recés felülettel bíró, vagy a nagyobb, több osztással rendelkező felületek látványukban és érzetüket tekintve inkább szűkítik, összenyomják a teret.

Ugyanígy igaz ez a mintákra is: kisebb helyiségekbe épp emiatt nem javallott a nagy minta, ahogy nagyobb terekben az apró minta már szinte nem is mintának, hanem textúrának fog majd látszani. Illetve, van egy másik aranyszabály is: minél nagyobb a szoba, annál nagyobb lehet a minta!

Ám ez inkább a falak mintáira igaz – egy padlónál azért más a helyzet. A tipikus faerezetes minták, mint a tölgy, bükk, akác vagy a dió, esetleg a mostanság nagyon divatos kellemes nyírfa – valójában minden helyiségben jól mutatnak, és otthonos, meleg, kellemes összhatást teremtenek.

A különböző mintákkal, dekorokkal azonban akár stílusokat is teremthetünk, más és más stílust hozhatunk létre. A mai, újgenerációs laminált padlók ezerarcú felületeivel ez már szinte gyerekjáték: a rusztikus hajópadló, a modern kortárs terek, a letisztult minimál, de akár a kop9ottasm, régies hatású vintázs, vagy a szép, klasszikus és korabeli terek, vagy a kényelmet és meghitt bájt tükröző skandináv stílusú otthonok éppúgy megvalósíthatók!
 

Az IBD Magyarország Kft elegáns és gazdagon felszerelt bemutatótermében akár élőben is megtekinthetjük a nívós gyártók – mint az EGGER, a HARO, a DESIGNFLOORING, vagy éppen az ELESGO szebbnél szebb termékeit – sőt akár már a weboldalon található ki9s programmal is úgymond „előválaszthatunk” színt, hosszúságot, fektetési irányt, megnézhetjük, vajon melyik elrendezés, tónus, fektetési irány milyen térben, milyen színű bútor mellett mutat majd a legjobban!

Felkeltettük érdeklődését? Fedezze fel, és tudjon meg többet – látogasson hát el hozzánk!

Tartalomhoz tartozó címkék: magazin laminalt

Vissza a tetejére
+36 30 466 1513

Varga Erika