Hogy a kis helységek nagyobbnak tűnjenek
Túlságosan kicsi a fürdőszoba, a gyerekszoba vagy éppen a nappali? Minden második embernek problémája van otthona minimum egy helyiségével… Hányszor hallottam már: „Csak néhány négyzetméterrel lenne nagyobb”. Azonban biztosíthatom, hogy professzionális szakértelemmel könnyű pótolni otthona méretbeli hiányosságait. Ha egy szoba rendezett és jól tervezett, elképzeléseinek megfelelő életteret lehet kialakítani, mely otthonos, harmonikus hangulatot áraszt majd.
Íme a legfontosabb tippek és szabályok a legkisebb szoba tervezéséhez!
Egy biztos képlet: Gondosan kiválasztott színek!
A „vizuális szobabővítés” alapja: megfelelő színű fal és mennyezet festék kiválasztása. A jól megválasztott színek csodákra képesek. Kis szobába világos tónusokat szükséges választani, gondolkodhatunk a kék, kékeszöld vagy szürke árnyalatokban – a cél, hogy kevésbé domináljanak. Második szabály: A kiválasztott színt alkalmazza nagy felületen és kerülje a kis mintákat, mivel ezek könnyen megtörik a terek nagyságát. Szokatlanul nagy szobákban a mennyezet lehet sötétebb árnyalatú színnel festett, mint a fal, így a belmagasság csökkentésének látszatát érhetjük el. Ez az elv működik fordított esetben is, ha a mennyezetet világosabb színnel festjük, mint a falat, a szoba nagyságát növelhetjük látszólag.
Konzisztens design
Összességében egy színcsaládot kellene használni otthona tervezésére. Ez azt jelenti, hogy egy színt ajánlott választani otthona egy adott helyiségében, értjük ezt a falak, a padló és mennyezet, a bútor és dekoráció elemekre. Annak érdekében, hogy az enteriőr ne váljon unalmassá használja a szín különböző árnyalatait. A szabály, amely vonatkozik a falakra, vonatkozik a padlóra is: következetes és világos legyen. Míg a nagy elemek a szobát tágasabbnak látatják, a kisebbek zsugorítják. Tippünk: a mozaik helyett a nagy csempékre és a többosztású parketta helyett a széles, hosszú kivitelű padlócsaládokra érdemes fókuszálni. Továbbá a lamináltpadlók, parketták burkolásakor fontos figyelni azok lerakási irányának megfelelő választására, hiszen ezen választásnak is ellensúlyoznia kell a „négyzetméter hiányokat”. Példa: egy hosszú folyosó rövidebbnek hat, abban az esetben, ha a padlólapokat keresztbe tesszük le. Van még egy tippünk Önnek! Kis méretű szobába jobb néhány nagy képet felakasztani, mint sem sok kicsit!
Finom és átlátható
Túl van az alap terveken? Itt az idő gondolkodni a bútorokról. Alapvető szabály kis helyiségben: Rendetlenséget elfelejteni! Mi a szisztematikus és módszeres bútorválasztást támogatjuk, és kis helyiségekbe legjobb választásnak a multifunkcionális bútorokat ajánljuk. Mindemellett általában kecses bútorok választása ajánlott. Kerüljük a szoba, bútorokkal való felosztását! A „titkos recept” pedig a tükör – ugyanis a tükrök optikailag nagyítják, tágítják a teret, mivel visszaverik a fényt és szétterjesztik azt a szobában.
Harmonikus világítás
A világítás nagy hatással van a szoba megjelenésére. Ha egy szobának nagy ablakai vannak, biztosítsa, hogy a napfény beragyogja a szobát. Függönynek lehetőleg válasszon áttetsző anyagot, engedje be otthonába a napfényt! A mesterséges világítás jó, használjon több, különböző fényforrást, használja együtt a szórt fényt és a spotlámpa lehetőségeit. A fénycsíkok vagy a mennyezetvilágítás is ideális lehet.
Végül, de nem utolsó sorban: Tartson rendet!
Egy mobiltelefon, egy toll az asztalon egy magazin amit olvas… Ésszerűen dekoratív egy nagy szobában, de egy kis helyen könnyen nézhet ki rendetlenül. Ez azért fontos, hogy tervezéskor gondoljon előre a tárolási lehetőségekre, és minél többre. Például jobb választás egy komód fiókokkal, mint egy nyitott polc. Mint azt már korábban is említettük, kis helyiségek alapvető szabálya a rend! Ez nem is oly nehéz ugye? Hiszen rend a lelke mindennek!
Látogasson el Ön is viszonteladaóinkhoz országszerte, vagy budapesti mintatermünkbe!